ឯកឧត្តម ស៊ុំ​ ស​ន្និ​សិទ្ធ​ ទេសាភិបាលរង ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា បានទទួលជួបជាមួយ ឯកឧត្តម Christian Berger ឯកអគ្គរដ្ឋទូតនៃស្ថានទូតអាល្លឺម៉ង់ប្រចាំកម្ពុជា និងលោកបណ្ឌិតសាស្ត្រាចារ្យ Frank Bliss អ្នកស្រាវជ្រាវជាន់ខ្ពស់ នៃសាកលវិទ្យាល័យ Duisburg-Essen ប្រទេសអាល្លឺម៉ង់
២០ មិថុនា ២០២២
កាលពីថ្ងៃចន្ទ ៦រោច ខែជេស្ឋ ឆ្នាំខាល ចត្វាស័ក ព.ស.២៥៦៦ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២០ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២២ ឯកឧត្តម ស៊ុំ​ ស​ន្និ​សិទ្ធ​ ទេសាភិបាលរង ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា បានទទួលជួបជាមួយ ឯកឧត្តម Christian Berger ឯកអគ្គរដ្ឋទូតនៃស្ថានទូតអាល្លឺម៉ង់ប្រចាំកម្ពុជា និងលោកបណ្ឌិតសាស្ត្រាចារ្យ Frank Bliss អ្នកស្រាវជ្រាវជាន់ខ្ពស់ នៃសាកលវិទ្យាល័យ Duisburg-Essen ប្រទេសអាល្លឺម៉ង់ នៅធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា ក្នុងគោលបំណងពិភាក្សាការងារពាក់ព័ន្ធនឹងវិស័យមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុនៅកម្ពុជារួមមាន បញ្ហាប្រឈម អត្ថប្រយោជន៍ និងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការនាពេលអនាគត។

His Excellency Sum Sannisith, Deputy Governor of the National Bank of Cambodia, has welcomed His Excellency Christian Berger, German Ambassador to Cambodia and Prof. Dr. Frank Bliss, Senior Researcher from the University of Duisburg-Essen in Germany
2022-06-20
On Monday, 20 June 2022, His Excellency Sum Sannisith, Deputy Governor of the National Bank of Cambodia, has welcomed His Excellency Christian Berger, German Ambassador to Cambodia and Prof. Dr. Frank Bliss, Senior Researcher from the University of Duisburg-Essen in Germany, to pay a courtesy call and discuss about the microfinance sector in Cambodia such as major challenges, benefits and future cooperation.