កិច្ចប្រជុំ​ទ្វេភាគី​រវាង​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ជាមួយ​ប្រតិភូ​នៃ​គណៈកម្មាធិការ​បទ​ប្បញ្ញត្តិ​ធនាគារ​ចិន​
២៣ កញ្ញា ២០១៥
កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​២៣​ ខែកញ្ញា​ ឆ្នាំ​២០១៥​ លោក​ជំទាវ​ នាវ​ ច័ន្ទ​ថា​ណា​ ទេសាភិបាល​រង​ នៃ​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ បាន​ដឹកនាំ​កិច្ចប្រជុំ​ទ្វេភាគី​ជាមួយ​ប្រតិភូ​នៃ​គណៈកម្មាធិការ​បទ​ប្បញ្ញត្តិ​ធនាគារ​ចិន​ ដែល​ដឹកនាំ​ដោយ​លោក​ Guo​ Ligen​ អនុប្រធាន​គណៈកម្មាធិការ​បទ​ប្បញ្ញត្តិ​ធនាគារ​ចិន​ ។​ កិច្ចប្រជុំ​នេះ​មាន​គោលបំណង​ពង្រឹង​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ផ្នែក​បទ​ប្បញ្ញត្តិ​រវាង​ស្ថាប័ន​ទាំង​ពីរ​ និង​ស្វែង​យល់​ពី​ស្ថានភាព​សេដ្ឋកិច្ច​ ការ​អភិវឌ្ឍ​ផ្នែក​បទ​ប្បញ្ញត្តិ​ និង​ស្ថានភាព​ធនាគារ​ចិន​នៅ​កម្ពុជា​ ។​ កិច្ចប្រជុំ​បាន​ប្រព្រឹត្ត​ទៅ​ប្រក​ដោយ​ស្មារតី​សាមគ្គីភាព​និង​ជិត​ស្និ​ទ្ធិ​បំផុត​ ហើយ​ភាគី​ទាំង​ពីរ​បាន​ប្តេជ្ញា​បន្ត​ពង្រឹង​ និង​ពង្រីក​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ទ្វេភាគី​ឱ្យ​កាន់តែ​រឹង​មាំ​បន្ថែម​ទៀត​។​

The Bilateral meeting between National bank of Cambodia with the delegation from the China Banking Regulatory Commission (CBRC)
2015-09-23
On September 23, 2015, H.E Neav Chanthana, Deputy Governor of the National Bank of Cambodia, chaired a bilateral meeting with the delegation from the China Banking Regulatory Commission (CBRC), led by Mr. Guo Ligen, Vice Chairman of the CBRC. The meeting aimed at strengthening the bilateral regulatory cooperation between the two authorities and learning about the developments of Cambodia’s economy and regulatory regime and the local Chinese banks. The meeting successfully proceeded in the most cordial and cooperative atmosphere. The two parties have committed to further enhance and expand their bilateral cooperation.