​ទស្សនកិច្ច​របស់​គណៈប្រតិភូ​នៃ​សាខា​ធនាគារកណ្តាល​ចិន​និង​សាខា​ធនាគារ​ Industrial​ and​ Commercial​ Bank​ of​ China​ (ICBC)​ សាខា​ខេត្ត​ Guangxi​ នៅ​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​
០៤ កញ្ញា ២០១៥
កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​៤​ ខែកញ្ញា​ ឆ្នាំ​២០១៥​ ​លោក​ជំទាវ​ ជា​ សិរី​​ អគ្គនាយក​បច្ចេកទេស​នៃ​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ បាន​ទទួល​ជួប​ពិភាក្សា​ការងារ​ជាមួយ​គណៈប្រតិភូ​នៃ​សាខា​ធនាគារកណ្តាល​ចិន​ និង​សាខា​ធនាគារ​ Industrial​ and​ Commercial​ Bank​ of​ China​ (ICBC)​ ខេត្ត​ Guangxi​ ប្រទេស​ចិន​ ដែល​ដឹកនាំ​ដោយ​ លោកស្រី​ Cui​ Yu​ នាយក​សាខា​ធនាគារកណ្តាល​ចិន​ ខេត្ត​ Guangxi​ ។​
​  ​  ​  ​  ​កិច្ចប្រជុំ​នេះ​មាន​គោលបំណង​ ពិភាក្សា​ទៅ​លើ​ការ​ពង្រឹង​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ផ្នែក​រូបិយ​វត្ថុ​រវាង​ ប្រាក់​រៀល​ខ្មែរ​ និង​ប្រាក់​យ៉​ន់​ចិន​ ពង្រឹង​ការ​ទូទាត់​ ជំរុញ​ការ​វិនិយោគ​លើ​ទីផ្សារ​មាស​ និង​ទីផ្សារ​ហិរញ្ញវត្ថុ​ ចិន​ និង​យន្តការ​នៃ​ការ​ផ្លាស់​ប្តូរ​ ព័ត៌មាន​រវាង​ធនាគារកណ្តាល​ចិន​ និង​ធនាគារជាតិ​នៃ​ កម្ពុជា​ ។​
​  ​  ​  ​កិច្ចប្រជុំ​បាន​បញ្ចប់​ដោយ​ស្មារតី​ ភាតរភាព​ សាមគ្គីភាព​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​ជិត​ស្និទ្ធ​បំផុត​ ហើយ​ភាគី​ ទាំង​ពីរ​បាន​ប្តេជ្ញា​បន្ត​ពង្រឹង​ និង​ ពង្រីក​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ទ្វេភាគី​ឱ្យ​កាន់តែ​រឹង​មាំ​បន្ថែម​ទៀត​ ។​

Visit of Delegations from People's Bank of China (PBOC) and ICBC, Guangxi branch, at the National Bank of Cambodia
2015-09-04
On September 4, 2015, H.E. Chea Serey, Director General of Central Banking of the National Bank of Cambodia has met with the delegations from People’s Bank of China (PBOC) and ICBC, Guangxi Branch, led by Mrs. Cui Yu, President of PBOC Guangxi.
The meeting aimed at strengthening monetary cooperation between Cambodian Reil and Chinese RMB, enhancing payment settlement, promoting cooperation in gold market, investment in China Yuan Renminbi (CNY) market, and exchanging information between PBOC and NBC.
The meeting successfully proceeded in the most amical, cordial and cooperative atmosphere. The two parties have committed to further enhance and expand its bilateral cooperation.