​ឯកឧត្តម​ ជា​ ចាន់​តូ​​ ទេសាភិបាល​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​បាន​អនុញ្ញាត​ឱ្យ​​លោក​ Martin​ Dinkelborg​ ​ ប្រធាន​មជ្ឈមណ្ឌល​សហប្រតិបត្តិការ​បច្ចេកទេស​ធនាគារកណ្តាល​ ចូល​ជួប​សម្តែង​ការ​គួរសម​ និង​ពិភាក្សា​ការងារ​
១០ សីហា ២០១៥
​កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​១០​ ខែសីហា​ ឆ្នាំ​២០១៥​ ​ឯកឧត្តម​ ជា​ ចាន់​តូ​​ ទេសាភិបាល​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​បាន​អនុញ្ញាត​ឱ្យ​​លោក​ Martin​ Dinkelborg​ ប្រធាន​មជ្ឈមណ្ឌល​សហប្រតិបត្តិការ​បច្ចេកទេស​ធនាគារកណ្តាល​ ចូល​ជួប​សម្តែង​ការ​គួរសម​ និង​ពិភាក្សា​ពី​ការ​ពង្រឹង​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​រវាង​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​និង​ធនាគារកណ្តាល​អា​ល្លឺ​ម៉​ង់​ ។​ ឆ្លៀត​ក្នុង​ឱកាស​នោះ​ដែរ​ ​លោក​ Martin​ Dinkelborg​ ក៏​បាន​ធ្វើ​បទ​បង្ហាញ​ជូន​ដល់​មន្ត្រី​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ស្តី​ពី​ធនាគារកណ្តាល​អា​ល្លឺ​ម៉​ង់​ និង​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​បណ្តុះបណ្តាល​អន្តរជាតិ​ ។​ ចាប់តាំងពី​ឆ្នាំ​២០០០​មក​ ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​បាន​ពង្រឹង​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​យ៉ាង​ល្អ​ប្រសើរ​ជាមួយ​ធនាគារកណ្តាល​អា​ល្លឺ​ម៉​ង់​ ដើម្បី​កសាង​និង​ពង្រឹងសមត្ថភាព​ជំនាញ​របស់​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ ។​ រហូត​ដល់​បច្ចុប្បន្ន​ មាន​មន្ត្រី​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ចំនួន​ ១៨៧​រូប​ បាន​ទទួល​វគ្គ​បណ្តុះបណ្តាល​សិក្ខាសាលា​របស់​ធនាគារកណ្តាល​អា​ល្លឺ​ម៉​ង់​លើ​ជំនាញ​នានា​ និង​មាន​សិក្ខាសាលា​ចំនួន​ ២០​ ត្រូវ​បាន​រៀបចំ​នៅ​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ ដោយ​មាន​ជំនាញការ​ចំនួន​ ២៧​រូប​ ធ្វើ​បទ​បង្ហាញ​ ។​

H.E. Chea Chanto, Governor of the National Bank of Cambodia, welcomed Mr. Martin Dinkelborg, Director of the Centre for Technical Central Bank Cooperation, Deutsche Bundesbank
On August 10th, 2015, H.E. Chea Chanto, Governor of the National Bank of Cambodia, welcomed Mr. Martin Dinkelborg, Director of the Centre for Technical Central Bank Cooperation, Deutsche Bundesbank, and had a discussion on strengthening the cooperation between the National Bank of Cambodia and Deutsche Bundesbank. In this occasion, Mr. Martin Dinkelborg also gave a presentation to the NBC staff about the operations and international technical cooperation of Deutsche Bundesbank. Since 2000, the National Bank of Cambodia has strengthened a close cooperation with Deutsche Bundesbank in order to build and strengthen the technical capacity of the NBC. So far, there has been 187 NBC staff participated in the training courses and seminars prepared by Deutsche Bundesbank, while 20 seminars were organized at the NBC by 27 experts/resource speakers/ guest speakers from the Deutsche Bundesbank.