ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​បាន​ទទួល​រៀបចំ​កិច្ចប្រជុំ​លើក​ទី​១២​ របស់​គណៈកម្មការ​ប្រព័ន្ធ​ទូទាត់​អាស៊ាន​ នៅ​សណ្ឋាគារ​ឡឺ​រូ​យ៉ា​ល់​ រាជធានី​ភ្នំពេញ​ នៅ​ថ្ងៃ​ទី​៥-៦​ ខែសីហា​ ឆ្នាំ​២០១៥
០៥ សីហា ២០១៥
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​៥-៦​ ខែសីហា​ ឆ្នាំ​២០១៥​ ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​បាន​ទទួល​ រៀបចំ​កិច្ចប្រជុំ​លើក​ទី​១២​ របស់​គណៈកម្មការ​ប្រព័ន្ធ​ទូទាត់​អាស៊ាន​ នៅ​សណ្ឋាគារ​ឡឺ​រូ​យ៉ា​ល់​ រាជធានី​ភ្នំពេញ​ ។​ កិច្ចប្រជុំ​នេះ​ធ្វើ​ឡើង​ក្នុង​ គោលបំណង​ពិភាក្សា​អំពី​បញ្ហា​គោលនយោបាយ​ និង​វឌ្ឍនភាព​ របស់​ក្រុមការងារ​ទាំង​៥​ ផែនការ​សកម្មភាព​សម្រាប់​សមាហរណកម្ម​ ហិរញ្ញវត្ថុ​អាស៊ាន​នៅ​ក្រោយ​ឆ្នាំ​២០១៥​ និង​ការ​រៀបចំ​រចនាសម្ព័ន្ធ​ថ្មី​ សម្រាប់​ក្រុមការងារ​ប្រព័ន្ធ​ទូទាត់​អាស៊ាន​។​

The National Bank of Cambodia hosted the 12th ASEAN WCPSS (Working Committee on Payment and Settlement System) meeting at Raffles Hotel Le Royal, Phnom Penh, on 5-6 August 2015
2015-08-05
On 5-6 August, 2015, the National Bank of Cambodia hosted the 12th ASEAN WCPSS (Working Committee on Payment and Settlement System) meeting at Raffles Hotel Le Royal, Phnom Penh, Cambodia. The meeting aims at discussing the policy issues, progress of the five task forces, the post 2015 action plan for ASEAN Financial integration and the re-organization of the WCPSS task forces.