​កិច្ចប្រជុំ​ពិភាក្សា​ជាមួយ​តំណាង​សមាគម​ធនាគារ​នៅ​កម្ពុជា​និង​គ្រឹះស្ថាន​មីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ​ទទួល​ប្រាក់​បញ្ញើ​ ស្តី​ពី​គោលដៅ​អភិវឌ្ឍ​ប្រព័ន្ធ​ទូទាត់​រាយ​ភ្លាមៗ​ (FAST​ System)
២៦ មិថុនា ២០១៥
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​២៦​ ខែមិថុនា​ ឆ្នាំ​២០១៥​ ​លោក​ជំទាវ​ ជា​ សិរី​​ អគ្គនាយក​បច្ចេកទេស​នៃ​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ បាន​ជួប​ជាមួយ​តំណាង​សមាគម​ធនាគារ​នៅ​កម្ពុជា​ និង​គ្រឹះស្ថាន​មីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ​ទទួល​ប្រាក់​បញ្ញើ​ ក្នុង​គោលបំណង​ពិភាក្សា​ពី​គោលដៅ​អភិវឌ្ឍ​ប្រព័ន្ធ​ទូទាត់​រាយ​ភ្លាមៗ​ (FAST​ System)​ ដែល​ប្រព័ន្ធ​នេះ​នឹង​រួមចំណែក​ឲ្យ​សកម្មភាព​ទូទាត់​កាន់តែ​ឆាប់រហ័ស​ មាន​ប្រសិទ្ធភាព​ សុវត្ថិភាព​ និង​ទាន់​ពេលវេលា​ ទាំង​ក្នុង​វិស័យ​ឯកជន​ និង​រដ្ឋាភិបាល​ ព្រមទាំង​ធ្វើ​ឲ្យ​អតិថិជន​កាន់តែ​មាន​ជំនឿ​ទុកចិត្ត​លើ​សេវា​និង​ ប្រព័ន្ធ​ធនាគារ​នៅ​ក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា​ ។​

The meeting with the Association of Bank in Cambodia (ABC) and Microfinance Deposit Taking Institutions (MDI) on the development of FAST system
2015-06-26
On June 26, 2015, H.E. Chea Serey, Director General of Central Banking of the National Bank of Cambodia has met with the Association of Bank in Cambodia (ABC) and Microfinance Deposit Taking Institutions (MDI) to discuss about the development of FAST system which will contribute to a fast, effective, safe payment activity and timely fund availability for customers in both private and public sector, as well as promote public confidence in the banking system and services in Cambodia.